Haberler

Rehberlik Öğretmenlerine YKS Öncesi Seminer!
Tarih: 21.6.2018

Üniversitemiz ile Melikgazi Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) tarafından hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesi “Üst Öğretime Geçişte Gelecek Kaygısının Öğrencilere/Velilere Etkisi” konulu bir seminer düzenlendi.

Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Şaban Karayağız’ın konuşmacı olduğu Üniversitemizdeki seminere Melikgazi RAM Müdürü Ahmet Özkan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullarda ve Melikgazi RAM’da görevli çok sayıda Psikolojik Danışman ve Rehberlik öğretmeni katıldı. Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hülya Uçar seminerde yaptığı açılış konuşmasında; “Modern bir üniversitenin görevi eğitim işlevinin yanı sıra UNESCO’nun belirlemiş olduğu işlevler çerçevesinde eğitim verdiği alanlarla ilgili topluma hizmet sunması, üniversite- sanayi işbirliği, çevre problemlerine çözüm getirmesi, bulunduğu bölgenin ve ülkenin simgesi ve gurur kaynağı olması, yörenin kültür, eğitim ve ekonomik kalkınma düzeyini artıran kuruluş olması, bölge sorunlarının çözümünde ve bölge kalkınmasına katkıda etkin olmasıdır. Yeni ortaya çıkan bu misyonların işlevselleştirilmesi, Üniversitemizin de üzerinde önemle durduğu ve çalıştığı durumlardır. Bu işlevlerin her biriyle ilgili olarak Üniversitemiz önemli çalışmalar yapmaktadır. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz toplantı özellikle, kendisini değiştirip dönüştürmek, eğitimin farklı seviyeleri ve biçimleriyle bağlarını güçlendirerek herkes için eğitim ve çeşitli açılardan eğitsel sürecin kalitesini yükseltmek ve etkinliğini artırmak işlevi kapsamında sorumluluk hissettiğimiz ve gerçekleştirdiğimiz etkinliklerden birisidir” dedi. Melikgazi RAM Müdürü Ahmet Özkan da Üniversitemiz ile işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve seminere katılan öğretmenlere teşekkür etti.

Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Şaban Karayağız ise seminerde “Üst Öğretime Geçişte Gelecek Kaygısının Öğrencilere/Velilere Etkisi” konulu bir konuşma yaptı. Seminere katılan Psikolojik Danışman ve Rehberlik öğretmenlerin sorularını da cevaplandıran Karayağız, sınavda başarı ve sınav stresi, stres ve stresle başa çıkma yöntemleri, akademik başarı ve kaygı gibi konularında önemli bilgiler paylaştı.

Konuşmalardan sonra Prof. Dr. Hülya Uçar, Melikgazi RAM Müdürü Ahmet Özkan’a plaket takdim etti. Üniversitemizdeki program toplu fotoğraf çekimi ve öğle yemeği ile sona erdi.

Haber Arsiv


Yukarı