Haberler

Engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi Projesi
Tarih: 17.4.2015

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde görevli Öğretim Üyelerimiz Engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi Projesi programına katılmıştır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından “Engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde “Sivil Toplum Kuruluşları İçin Kapasite Geliştirme” konulu eğitim programı düzenlendi.

Programa Üniversitemizi temsilen Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhan SOYUER, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gönül SUNGUR, Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülşah KANER ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kumru UYAR katıldı.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen programda; engelli vatandaşların toplumdan geri kalmaması, onların toplum içerisinde herkesle eşit haklara sahip bireyler olarak hissettirilmesi konuları üzerinde duruldu. Bu proje sayesinde; Engellilik alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerindeki mevcut yetersizliklerin giderilmesi, bu yolla sivil toplumun engelliler ile ilgili politikalarının belirlenmesinde aktif rol alması ve geliştirdikleri projeler aracılığıyla çözüm üreten sivil inisiyatifler olarak karar alma mekanizmasında yer almaları hedeflenmektedir. 

Haber Arsiv


Yukarı