Haberler

Öğretim Üyelerimiz ve Öğrencilerimiz 14. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi’ne Katıldı
Tarih: 29.4.2015

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü 14. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi’ne imzasını atmıştır.

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü öğrencileri ve öğretim elemanları bu yıl Melikşah Üniversitesi tarafından düzenlenen ve 22 - 26 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen 14. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi’ne katılmıştır. Yaklaşık 1500 katılımcıyla gerçekleştirilen kongrede farklı üniversitelerden öğrenciler 108 sözel bildiri, 458 poster bildiri sunmuştur. Bölümümüz öğrencileri kongre açılışında üniversitemizi temsilen flamalı geçişte yer almış, üniversitemiz ve bölümümüzle ilgili hazırladıkları sunuyla üniversitemizi tanıtmıştır.

Ana teması “Profesyonellik” olan kongreye öğrencilerimiz “Öğrencilerin Profesyonel Hemşirelik Becerilerinin Geliştirilmesinde Eğitici Rolü”, “Öğrenci Hemşirelerin Profesyonellik Tutumlarının Belirlenmesi” ve “Profesyonellikte Güçlü Bir Adım: Mesleki Örgütlenme” konulu 3 poster bildiri ile katılmıştır. Ayrıca öğrencilerimiz “El Hijyeni” temalı dans gösterilerini kongrede sergilemişlerdir. Dans gösterisi çok ilgi görmüş ve büyük beğeni toplamıştır.

Başarılı sözel ve poster bildirilerin ödüllendirildiği kongrede 458 poster bildiri içerisinde öğrencilerimizin “Profesyonellikte Güçlü Bir Adım: Mesleki Örgütlenme” konulu posterleri Öğrenci Hemşireler Derneği tarafından poster birinciliği ile ödüllendirilmiştir.

Kongrede Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Hülya UÇAR ve Yard. Doç. Dr. Gönül SUNGUR da bilimsel oturumlarda oturum başkanı olarak görev almıştır. Öğrencilerimiz kongre boyunca kurslara ve bilimsel oturumlara katılmış, diğer üniversitelerden gelen öğrencilerle geleceğe dönük paylaşımlarda bulunmuş, güzel dostluklar kurmuştur.

Kongrede aldıkları ödül ve dans gösterileriyle üniversitemizi mükemmel şekilde temsil eden öğrencilerimiz kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

 

Haber Arsiv


Yukarı